. . .
top of page

ניקוי מברשות איפור וספוגיות - 4 שלבים לניקיון מושלם!

ניקוי מברשות איפור... לא כזה כיף גדול, הא? אז למה ממש חייבים לעשות את זה?

בפוסט הזה אסביר מדוע זה כל כך חשוב לנקות את מברשות וספוגיות האיפור שלנו, אתן לך טיפים לניקוי מברשות איפור קצר ויעיל, אגלה לך מה כדאי ומה אסור לעשות כשמנקים מברשות וספוגיות, ואראה לך את המוצרים המנצחים שלי לשטיפת מברשות וספוגיות מקצועית ומוצלחת.


מה במאמר:ניקוי מברשות וספוגיות איפור - למה בכלל?

בבלוג הזה אני רוצה לספק לכן את כל המידע שאתן צריכות כדי שתוכלו לתת למברשות האיפור שלכן את הכבוד הראוי, ולהאריך את חייהן כמה שניתן. דבר אחד שלא נרצה לדלג עליו, הוא ניקוי המברשות (והספוגיות) שלנו באופן קבוע.

אז הנה שתי סיבות עיקריות שלמענן נואיל להקים את עצמינו מהספה, ונקריב כעשר דקות שבועיות מזמננו היקר לניקוי מברשות האיפור וחפיפת הספוגיות שלנו:

הסיבה הראשונה היא, וחשוב מאד שתזכרי זאת בפעם הבאה שאת מניחה מברשת מלוכלכת על עור הפנים שלך, היא שעל מברשות משומשות מצטברים חיידקים ובקטריות. הדבר הזה עשוי לגרום להופעת פצעונים בעור, במקרה הרע. במקרה הרע יותר הם יגרמו להעברת מחלות בין לקוחות. הקפדה על ניקוי מברשות וספוגיות האיפור תמנע את שתי התחלואות הללו.

שנית, מברשות מלוכלכות לא עושות את מלאכתן כראוי. מברשות טשטושים לצלליות לא יבצעו את מלאכתן באופן מושלם אם כבר יש עליהן צלליות (ושומנים שהופרשו מהעור) משימושים קודמים. מברשת סומק משומשת, עם פיגמנט מהנחה קודמת, לא תעשה עבודת הנחה וטשטוש יפה כמו שתעשה מברשת נקיה.

אז אם כבר השקעת וקנית מברשות איפור איכותיות ומעולות (כמו שניתן למצוא כאן בבלאשס), בואי, תני להן את ההזדמנות לעבוד כמו שהן אמורות לעבוד באמת, והקדישי להן מספר דקות בשבוע לחפיפה. הרי אין מצב שאת תסתובבי לא חפופה יותר מיומיים שלושה, נכון? אז למה המברשות שלך כן?

אני חושבת שכולנו יכולים להסכים שניקוי מברשות היא לא מטלה כיפית במיוחד. היא משעממת, חוזרת על עצמה, וכשיש הרבה מברשות לשטוף, העמידה הממושכת ליד מעל לכיור שוברת את הגב.

לפעמים, גם אם יש ברשותנו מתקן ייבוש מברשות, במקום להקל על העבודה, הוא רק מכביד עליה: כשצריך להכניס כל מברשת לחור ספציפי המתאים לגודלה, מדובר בבזבוז זמן לא מבוטל. וכשמתקן הייבוש מגביל אותנו מבחינת גודל המברשות, נמצא את עצמנו בסופו של דבר פורשות מגבת על משטח, ומניחות עליה את המברשות והספוגיות שנותרו ללא מענה.

נשמע לך מוכר? אז אני שמחה לבשר לך שאפשר לקצר את התהליך ניקוי המברשות באופן משמעותי! והחוויה אפילו יכולה להפוך לנעימה ומהנה: אחת כזו שממש לא נורא לבצע אחת לשבוע, ואחת כזו שלא תגזול יותר מ-10 דקות מזמנך! בפוסט הזה תכירי, בין היתר, מתקן ייבוש מברשות מדהים, שיפתור לך את כל הבעיות שזה עתה הזכרתי.


איך לנקות מברשות איפור וספוגיות - שלבי העבודה וטיפים

אז לפני שאראה ואסביר לך איך מנקים מברשות איפור, חשוב שתכירי את חלקי המברשת, כדי שיהיה לך קל יותר להבין את ההדרכה:

ניקוי מברשות איפור - חלקי המברשת
חלקי מברשת האיפור

עכשיו שאת מכירה את חלקי המברשת, אני רוצה לספר לך שתהליך ניקוי המברשות המועדף עלי הוא רטוב ויסודי. הוא כולל חפיפה במים וסבון, והנחה לייבוש.


ניקוי מברשות איפור - שלב ראשון: השרייה

אני אוהבת להתחיל את תהליך ניקוי מברשות האיפור שלי בהשריה של המברשות והספוגיות במים פושרים וקצת סבון. הפעולה הפשוטה הזו מתחילה את תהליך הפירוק של האיפור והלכלוך מהמברשות, כך שעד שנגיע לשלב החפיפה עצמו, הסרת הלכלוך תהיה סופר קלה ומהירה. כך תעשי את זה:

 • בטרם השטיפה, הכיני כלי קיבול עמוק ויחסית רחב, שבו תשרי את המברשות והספוגיות שלך. אני משתמשת בספל רחב או בקופסת פלסטיק עגולה.

 • מלאי את הכלי במים פושרים בגובה של 2 ס״מ. (במקרה של ספוגיות - מלאי את הכלי עד הסוף).

 • הוסיפי למים סבון נוזלי לניקוי מברשות איפור (אפשר גם להשתמש בסבון אנטי-בקטריאלי לידיים), וערבבי.

 • הניחי את כל מברשות האיפור שלך עם הסיבים בתוך המים. ודאי שהמים אינם עוברים את חיבור הטבעת עם הידית של אף אחת מהמברשות.

 • להשריית ספוגיות יש למלא את כלי הכיבול עד לסופו במים חמימים, להוסיף סבון ולערבב. יש להכניס את הספוגיות, ולהספיג אותן בהרבה מים - ממש תני להן לשתות את המים עם הסבון. לאחר שהספוגיות ספחו את המים, הוסיפי עוד מים חמימים, כך שהם שוב ימלאו את כלי הקיבול.


שלב שני: חפיפת המברשות והספוגיות

ניקוי מברשות איפור - חפיפה על משטח של סיגמא
חפיפת מברשות איפור על משטח ניקוי

בשלב הבא, אם כן, נחפוף את המברשות. כאן ניתן להעזר באיזשהו משטח ניקוי מברשות סיליקוני שיעזור לנו במלאכת הקרצוף, וכמו כן מומלץ לשלב סבון ייעודי לניקוי מברשות. הפעם העדפה שלי היא שימוש בפורמולה מוצקה- שהיא יותר נוחה לעבודה מהירה. כדי לזרז את תהליך חפיפת המברשות, אני אוהבת לשטוף מספר מברשות בו זמנית. זה אפשרי בהחלט כשמדובר במברשות עיניים ובמברשות פנים קטנות ופלאפיות:

 • אספי 3-5 מברשות איפור יחד מכלי הקיבול. כשאת אוחזת בידיות שלהן, וכשהקצוות של כל המברשות באותו הגובה בדיוק, אספי מהסבון המוצק בתנועה סיבובית, וחפפי על משטח הניקוי עד שנוצר קצף והמברשות נקיות מאיפור.

 • כשמדובר במברשות קונסילר ומייקאפ דחוסות- חפיפי אותן אחת אחת.

 • הניחי את המברשות החפופות בצד. במקרה שיש לך את מתקן ייבוש המברשות RIVANLI שלי, הניחי אותן על המגשון הורוד. אם אין ברשותך את המתקן שלי- הניחי את המברשות בשכיבה על השיש לצד הכיור, ומומלץ ששיערות המברשת יהיו באוויר - כלומר: הידית על השיש, וראש המברשת מעל לכיור.

 • המשיכי לקבוצת המברשות הבאה. שוב, אם ברשותך מתקן ייבוש המברשות שלי- ערמי את כל המברשות החפופות אחת על השניה במגשון הורוד. אם אין ברשותך את המתקן - הניחי את המברשות מסביב לכיור. (פחות מומלץ, יותר מסורבל, והרבה פחות נוח!)

 • לחפיפת ספוגיות: קחי ספוגית מכלי הקיבול, ואספי מהסבון בניגוב. דאגי לאסוף יותר סבון באזורים שעליהם יש כתמי מייקאפ. עסי את הספוגיות היטב עד להווצרות קצף (שוב, יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לכתמים). את הספוגית החפופה יש להניח בצד ולעבור לספוגית הבאה.


שלב שלישי: שטיפה וייבוש

ייבוש מברשות איפור על מתקן הניקוי והייבוש RIVANLI
ייבוש מברשות על מתקן RIVANLI

הגענו לשלב השטיפה והייבוש. גם כאן, על מנת לחסוך בזמן, נשטוף את המברשות בקבוצות: נשטוף, נסחט היטב, ונניח לייבוש:

 • קחי קבוצה של 3-5 מברשות (אם הן גדולות אז אחת אחת), ושטפי במים זורמים, תוך שאת דואגת להסרת כל הסבון באמצעות ביצוע תנועות חפיפה בתוך כף היד (או על משטח סיליקון ייעודי).

 • דאגי לשטוף רק את ראש המברשת - כשהסיבים פונים לכיוון מטה! זאת כדי למנוע ממים מלהיכנס לתוך המברשת, מה שעשוי לגרום להווצרות קורוזיה בפנים הטבעת, ופגיעה בדבק המחבר את הסיבים.

 • דאגי שלא לעבור עם המים את נקודת החיבור בין הטבעת לידית! במידה ומים יחדרו לטבעת מהכיוון הזה, זה עשוי לגרום לפגיעה בדבק המחבר בין הטבעת לידית, ובסופו של דבר להיפרדות בניהן.

 • כשכל הסבון הוסר, סחטי היטב את המברשות מהמים.

 • הניחי את מברשות האיפור ליבוש, כשהסיבים פונים כלפי מטה! שוב, על מנת לאפשר למים לצאת מהמברשות, ולמנוע מהלחות לפגוע בסיבים. השתמשי במתקן ייבוש המברשות שלך, או הניחי את המברשות על מגבת ליבוש. השתדלי להניח את הסיבים באוויר ולא על מגבת - אם אפשר על קצה השולחן או כל אלתור אחר, שוב, כדי לזרז את היבוש ולמנוע נזקי לחות. במידה ואת מניחה את המברשות על מגבת: דאגי להגביה את החלק האחורי של המגבת - ליצירת זוית לייבוש המברשות.

 • במידה ויש לך את מתקן ייבוש המברשות שלי- הניחי את המברשות שזה עתה שטפת וסחטת על אחד מהמדפים התחתוניים, כשקצה הידית מונח על המדרגה האחורית, והסיבים של המברשת מעבר לפס הגומי הורוד. כך סיבי המברשות בעצם באוויר, ויש להם 360 מעלות של זרימת אוויר (=ייבוש מהיר!). במידה והמברשת קצרה מדי - הניחי את הידית שלה על המדרגה האחורית, ואת הסיבים על שטח המגש עצמו - המשטח מחורר ומאפשר מעבר אוויר!

 • טיפול בספוגיות: יש לשטוף את הספוגיות היטב משאריות הסבון, תוך שמספיגים את הספוגית במים מתחת לזרם, וסוחטים היטב. חזרי על הפעולה עד שהמים היוצאים מהספוגית נקיים. את הספוגית יש לסחוט היטב ולהניח ליבוש. במתקן ייבוש המברשות RIVANLI יש לך את המגש העליון, המיועד במיוחד לייבוש ספוגיות.

בעצם, כאן סיימנו את העבודה, וניקוי המברשות הושלם. אם עבדת בקבוצות של מברשות, שטיפת 50-60 מברשות וספוגיות לא צריכה לקחת יותר מ-10 דקות. אבל אם בא לך לשדרג עוד טיפה ולקצר משמעותית את זמן הייבוש, בצעי גם את השלב הבא (לא יותר מדקה!)


שלב רביעי: ספיחת נוזלים במגבת

טיפ נוסף שלי אלייך להשלמת תהליך ניקוי המברשות, ולזרוז תהליך ייבוש המברשות הוא לסחוט אותן עם מגבת: קחי מגבת מטבח יבשה, כזו שיודעת לספוג נוזלים היטב. קחי קבוצת מברשות איפור חפופות ונקיות, וסחטי אותן עם המגבת, כך שהמגבת תספח את כל הנוזלים העודפים.

ההיגיון כאן הוא פשוט: כמו שאת יוצאת מהמקלחת ולא נותנת למים לטפטף מהשיער לרצפה, אלא דואגת לספוח את מירב המים עם מגבת- אותו הדבר עם המברשות. ככל שיהיו פחות נוזלים על המברשת - זמן הייבוש יתקצר פלאים! מברשות עיניים יכולות להתייבש בתוך שעה, ומברשות פנים תוך 2-3 שעות - אם הן פלאפיות ואווריריות. מברשות דחוסות יצטרכו יותר זמן.

כשהייבוש מושלם - יש לאסוף את כל המברשות, ולהניח במתקן יעודי לאחסון מברשות.

כשהמברשות מונחות על מגבת או על מגשי מתקן ייבוש המברשות שלי - אפשר לאסוף את כולן יחד בשניה ולהניח בכוס. עם מתקני ייבוש אחרים זה יקח קצת יותר זמן.

רוצה לראות איך אני עושה את זה? צפי בסרטון הבא:ניקוי מברשות וספוגיות - המוצרים המנצחים שלי

כדי שחוויית ניקוי המברשות שלי תהיה כמה שיותר נעימה ויעילה, מצאתי (והמצאתי) מוצרים שעוזרים לי מאד להפוך אותה לכזו. הצטיידו גם אתן, שדרוג בחיים מובטח!

1. להשריית המברשות והספוגיות - סבון נוזלי לשטיפת מברשות איפור של Denco. הסבון אנטיבקטריאלי, ומסיר ביעילות רבה כתמי איפור. בנוסף יש לו ריח מאד נעים :)

2. סבון מוצק לחפיפת המברשות והספוגיות - גם של Denco - סבון פחם ואלוורה מושלם, המסיר ביעילות לכלוך ואיפור, משמיד בקטריות וגם תורם לריכוך המברשות.

3. משטח ניקוי מברשות Practk - משטחון סיליקוני קטן המתלבש על היד, ולכן הוא סופר נוח לעבודה! ניתן גם להצמיד אותו לכיור. ניתן לרכוש כאן בבלאשס.

אם בא לכן משהו קצת יותר פנסי או גדול, אז גם הכפפות והמשטחים של סיגמא נפלאים כולם, והם עוזרים מאד בתהליך חפיפת ושטיפת מברשות באיפור. את מרבית המשטחים תמצאו כאן בבלאשס.

4. מתקן ייבוש מברשות - הגענו לכוכב האמיתי. האחד שמקפיץ ומשדרג את כל חוויית ניקוי מברשות האיפור ושטיפתן כמה דרגות למעלה. מתקן ייבוש המברשות שלי הוא RIVANLI - מתקן שיצרתי, עיצבתי וייצרתי בעצמי - על מנת לתת מענה לכל הבעיות המטרידות והמרגיזות שאנו נתקלות בהן בעת ניקוי מברשות האיפור שלנו. המתקן פשוט מקל על החיים, מיעל את התהליך, הוא נוח מאד, מכיל הרבה מברשות וספוגיות איפור, וניתן להזיז אותו ממקום למקום מבלי שיפלו ממנו מברשות!

מילת התואר הכי נפוצה שבה משתמשות הלקוחות שרכשו בארץ ובחול היא: ״גאוני״. אני לא מתווכחת : )

את מתקן ייבוש המברשות שלי ניתן להשיג כאן באתר. אם אתן מזמינות מחו״ל - תוכלו להזמין מהאתר הבינלאומי של RIVANLI, באמצעותו אני שולחת כמעט לכל מקום בעולם.


עד כאן להפעם! מקווה שהחכמת ושעכשיו את גם יודעת איך לנקות מברשות איפור, וגם איך לקרצף ספוגיות. אני גם כמובן מקווה שעכשיו את גם יודעת למה ניקוי מברשות איפור היא מטלה כל כך חשובה, שלא מוותרים עליה!

יאללה, לכי לנקות את המברשות והספוגיות שלך, למה את מחכה?
0 תגובות

Comments


bottom of page